تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
خرید لباس مجلسی
Barabas Ropa de hombre
گاوصندوق
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
چتروم
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
هنر اصیل تابلو فرش ...

تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش ماشینی پانیذ فرش های ماشینی و تابلو فرش های ماشینی

هنر اصیل تابلو فرش ...

تابلو فرش هنر زیبای ایرانیان در دهه های اخیر دستخوش هجوم فرهنگ بیگانگان شده است و در هنگام مشاهده تابلو فرش های موجود در بازار در کنار معدود آثار  نقش بر فرش استاد محمود فرشچیان و طرحهای اصیل فرهنگ ایرانی، متوجه فراوانی آثار بیگانه خواهید شد.. تا آنجایی که استادان و کارشناسان هنر فرش معتقدند که هنر اصیل تابلو فرش ایرانی در سالهای اخیر از اصالت و ریشه خود فاصله گرفته و بیشتر از طرحهای وارداتی الهام می گیرد.
بخشي از اين طرح ها درخواست بازارهاي جهاني است كه به دليل استقبال مشتريان داخلي نيز رواج يافته است همچنین سليقه و ذائقه مخاطب امروز چنين طرح هايي را پسنديده و توليد كننده نيز در پي تامين سود اقتصادي خود می باشد. از آنجایی که تابلو فرش ها به عنوان آثار هنري گران قيمت، مخاطب خاص خود را دارد، اما بازار هرگز به اصل فرهنگ و هنر نمي انديشد، بلكه در پي سود آوري و فروش محصول است. 
تابلو فرش كاربرد آيیني، ديني، فرهنگي و تبليغي داشته و وسيله گفتگوي ما با ساير جوامع است كه نمونه بارز آن تابلو فرش نفيسي است كه با شعر سعدي (بني آدم اعضاي يك پيكرند...) زينت بخش اتاق گفتگوي ملل، واقع در سازمان ملل است. لذا نبايد به بهانه سليقه مخاطب، اصالت اسلامي و ايراني خود را از دست داده و با ارايه طرح هاي بیگانه ارزش اين يادگار كهن فرهنگي را نابود سازیم. 
همانطور که می دانید هر اثر هنري، نماينده روح پديد آورنده اش بوده و در هر جا قرار گيرد، به عنوان نمونه بارز یک فرهنگ است، پس بايد دستگاه هاي ذيربط به اين مساله توجه ويژه نمایند.
موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 17 اسفند 1392ساعت 16:32 توسط سعید | تعداد بازديد : 852 | |